V Tušu smo 370 kg jabolk podarili EKO osnovni šoli Grm Novo mesto
Ob svetovnem dnevu prehrane in svetovnem dnevu revščine bomo v podjetju Tuš osnovnošolcem enajstih eko šol podarili več kot 10.000 jabolk.
Ob svetovnem dnevu prehrane in svetovnem dnevu revščine bomo v podjetju Tuš osnovnošolcem enajstih eko šol podarili več kot 10.000 jabolk. Izbrane so bile šole, ki so predstavile najboljše in najbolj inovativne ideje v projektu Revščina doma in po svetu. Danes so predstavniki našega podjetja obiskali prve nagrajene šole, med njimi tudi O.Š. Grm iz Novega mesta in šolarjem podarili kar 370 kilogramov jabolk.
V podjetju Tuš smo ob zaključku celoletnega projekta Revščina doma in po svetu nagradili najboljše in najbolj kreativne ideje ter šole, ki so v projekt vložile največ energije. Šolarjem izbranih enajstih eko šol bomo danes in v ponedeljek podarili kar 10.000 jabolk. Vodja odnosov z javnostmi Engrotuša Anja Marjetič je ob tem povedala: ˝S podarjenimi jabolki slovenske pridelave želimo otroke osvestiti o pomembnosti uživanja sadja in zelenjave ter tako pomagati k dvigu njihove odpornosti v jesenskih dneh, ko so sezonska obolenja pogostejša.˝
˝V eko osnovni šoli Grm iz Novega mesta smo zelo dejavni in sodelujemo v celi vrsti aktivnosti, tako na področju družbeno odgovornih akcij kot ekološkega osveščanja naših učencev. Z veseljem smo tako sodelovali tudi pri projektu Revščina doma in po svetu ter se aktivno lotili razmišljanja o tej aktualni problematiki,˝ je sodelovanje pri projektu pojasnila ravnateljica šole Sonja Simič in dodala: ˝Tuševa nagrada bo našim učencem v še dodatno spodbudo.˝
Poleg osnovne šole Grm Novo mesto bomo jabolka v Tušu podarili še OŠ Center iz Novega mesta, OŠ Blanca, CUDV Draga, OŠ Nove Jarše, Srednji vzgojiteljski šoli in gimnaziji Ljubljana, OŠ Zadobrova, OŠ Šmartno pod Šmartno goro, OŠ Šmast, I. OŠ Celje in OŠ Turnišče.
Projekt Revščina doma in po svetu je potekal v slovenskih eko šolah in vrtcih v preteklem šolskem letu. Predlogi, ki so jih eko šolarji pripravili, so segali na številna področja, od lastne pridelave hrane in manj razsipnega življenja, do konkretnih dejanj in aktivnosti za pomoč. Številni njihovi predlogi lahko služijo kot iztočnica za realne rešitve, cilj vsakega od predlogov pa je bilo zmanjšanje revščine in pomoč socialno ogroženim in izključenim. ˝Sorodnost pogleda na družbeno odgovornost je bila tista, ki nas je prepričala v podporo projektu in sodelovanje,˝ pojasnjuje Anja Marjetič. V Tušu, enem najbolj družbeno odgovornih podjetij v Sloveniji, imamo namreč podobno družbeno odgovorno strategijo.
Dobrodelni projekti v Tušu so namenjeni predvsem otrokom in mladini, pa tudi socialno šibkim in izključenim kategorijam prebivalstva. Poleg podpore eko šolam, ki so sodelovale v projektu Revščina doma in po svetu, smo v Tušu samo v zadnjih mesecih izvedli še številne druge projekte. Med njimi izstopajo Pričarajmo nasmeh, v okviru katerega smo v sedmih letih na letovanje peljali že 3600 otrok iz socialno ogroženih družin, Tuševi dvojčki in trojčki, pri katerem smo s polletno zalogo pleničk v šestih letih obdarili že 192 družin z dvojčki in trojčki, v začetku šolskega leta pa smo nekaterim pomoči potrebnim učencem podarili brezplačne šolske potrebščine.